Co jsou vitamíny na vlasy a proč je používat

Co jsou vitamíny na vlasy a proč je používat

Pro každého z nás jsou vlasy velmi důležité, když se podíváte na nějakého člověka, vlasy jsou jedna z věcí, které věnujeme pozornost jako první. Z tohoto důvodu je přirozené, že se o vlasy zajímáme, chceme, aby byly pěkné, lesklé, vyživené, husté, netřepily se a mohla bych pokračovat v seznamu. Pokud si tedy vlasy správně myjeme, používáme kvalitní a našim vlasům vyhovující vlasové produkty a chováme se k vlasům obecně šetrně, co tedy máme dělat pro ještě hezčí vlasy? 

Existují ještě další možnosti kromě šamponů, kondicionérů a masek na vlasy a jiných produktů z kadeřnictví. Další na řadě jsou vitamíny na vlasy, které nám mohou ke kýženému výsledku snadně pomoci. 

Používání vitamínů na vlasy může pomoci zlepšit jejich celkový vzhled a kvalitu. Mohou pomoci posílit vlasy, zabránit jejich lámavosti a křehkosti, a také zlepšit jejich barvu a lesk. Můžou také pomoci zabránit vypadávání vlasů nebo podporovat jejich růst.

Kdy začít používat vitamíny na vlasy? 

Někdy to, jak vypadají naše vlasy, pleť či nehty může být odrazem naší psychické pohody a fyzické kondice. Pokud se necítíme dobře, je logické, že nebudeme ani moc dobře vypadat, protože naše tělo funguje jako celek. V tomto případě nám výše zmíněné vlasové produkty nepomohou, ale je třeba se zaměřit na tělo jako na celek.

Vitamíny na vlasy samozřejmě můžeme použít i když se cítíme dobře a jediné, co chceme je jejich kvalitu vylepšit, určitě nám nemohou nijak ublížit. 

Co to jsou vitamíny na vlasy? 

Vitamíny na vlasy jsou doplňky stravy, které jsou navrženy tak, aby poskytovaly vlasům potřebné živiny a podporovaly jejich zdravý růst. Tyto doplňky se obvykle prodávají ve formě tablet nebo kapslí a obsahují různé vitamíny a minerály, které jsou pro zdraví vlasů důležité. 

Vitamíny mohou pomoci posílit vlasy a zlepšit jejich kvalitu. Vlasy mohou vypadat lépe a být zdravější, pokud jsou správně péčí a získávají dostatečné živiny. Některé vitamíny jsou zvláště důležité pro zdraví vlasů, jako je například vitamín A, vitamín C a vitamín E. Tyto vitamíny pomáhají podporovat růst vlasů a chránit vlasy před poškozením.

Existují různé způsoby, jak můžete vitamíny pro vlasy získat. Jedním způsobem je příjem potravy bohaté na tyto vitamíny, jako jsou ovoce a zelenina. Můžete také zvážit použití vlasových doplňků nebo přípravků obsahujících tyto vitamíny. Používání vitamínů na vlasy může být užitečné jako součást celkové péče o vlasy a zdraví vlasů.

Vitamíny na vlasy ve stravě 

Existuje mnoho vitamínů, které jsou pro zdraví vlasů důležité a můžeme je získat ze stravy. Mezi ty nejdůležitější patří:

  1. Vápník pomáhá posilovat vlasové folikuly a podporuje růst vlasů. Můžete ho najít v mléčných výrobcích, sýrech, tofu a některých druzích zeleniny, jako jsou brokolice a listové zelí.
  2. Železo a jeho nedostatek může způsobit vypadávání vlasů. Zdroje železa zahrnují maso, ryby, vejce, luštěniny a ořechy.
  3. Biotin se někdy nazývá "vitamín pro vlasy” a pomáhá udržovat vlasy silné a zdravé. Můžete ho najít v játrech, vejcích, sóji, ořechách a luštěninách.
  4. Kyselina listová je důležitá pro tvorbu nových buněk, včetně vlasových buněk. Můžete ho najít v zelené listové zelenině, jako je špenát a brokolice, a také v luštěninách a vaječných žloutcích.
  5. Vitamín C podporuje tvorbu kolagenu, což je protein, který je nezbytný pro zdravé vlasy. Můžete ho najít v citrusových plodech, jako jsou pomeranče, citrony a grapefruity, stejně jako v některých druzích zeleniny, jako jsou papriky a rajčata.
  6. Zinek je důležitý pro zdravé vlasy, protože podporuje jejich růst a pomáhá udržovat jejich pružnost. Zinek lze nalézt v potravinách, jako jsou maso, luštěniny a obiloviny

Je důležité zmínit, že i když je důležité získávat dostatečné množství těchto vitamínů a minerálů ze stravy, pokud máte problémy s vlasy nebo pokožkou hlavy, může být užitečné konzultovat s lékařem nebo dermatologem.

Vitamíny na vlasy

Vitamíny na vlasy v doplňcích stravy

Klíčovým stopovým prvkem pro obnovu vlasů je již výše zmíněný zinek, ten se postará nejen o pevnější a lesklejší vlasy, ale přispívá i k pevnější struktuře nehtů a zdravěji vypadající pleti. Z tohoto důvodu doporučujeme se zaměřit na doplňky stravy obsahující zinek. Tím pádem zabijete 2 mouchy jednou ranou. 

Na trhu existuje nespočet doplňků stravy, my bychom Vám doporučili zaměřit se na ty s obsahem vitamínů, které do vašeho těla nedostanete přirozenou cestou. 

Pokud jste například vegetarián a nekonzumujete maso, doporučili bychom Vám doplněk stravy s obsahem železa. Já sama například vegetarián jsem a ještě předtím, než jsem začala využívat suplementy jsem měla z nedostatku železa vlasy poměrně řídké. 

Je jen a jen na Vás, jakou kombinaci si zvolíte, důležité je upozornit, že vitamíny na vlasy jsou velmi dobrým pomocníkem pro růst a zdraví vašich vlasů, ovšem pokud jste ve chronickém stresu a smutní, nemáte vyváženou stravu, jste ve špatné fyzické kondici a duševní nepohodě, vitamíny na vlasy Vás nespasí. Je potřeba na tělo nahlížet komplexně a vitamíny na vlasy pouze doplnit kousek skládačky ke krásnému a vyživenému tělu. 

Vitamíny na vlasy pro těhotné 

Během těhotenství dochází k hormonálním změnám, které mohou způsobit, že se u některých těhotných žen může objevit vypadávání vlasů. Tento jev je dočasný stav, který se obvykle objevuje v druhé nebo třetí čtvrtině těhotenství a může trvat až několik měsíců po porodu. 

Příčinou tohoto stavu je zvýšená hladina estrogenu během těhotenství, která může způsobit, že se vlasy dostanou do takzvané fáze klidu, ve které přirozeně vypadávají. Většinou se tento stav později sám upraví po porodu a vlasy vypadávat přestanou, ale pokud se vám zdá, že vám vlasy vypadávají moc a máte strach můžete se poradit se svým lékařem nebo dermatologem, případně vyzkoušet nějaký šetrný doplněk stravy na vypadávání vlasů pro těhotné.

 

Zdroj obrázku: Shutterstock.com

Autor: Filip Janás · Publikováno: 21.4.2023 · Přečteno: 111x

Doporučujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.