Vyznáte se v nehtové modeláži aneb jak si upravit nehty?

Vyznáte se v nehtové modeláži aneb jak si upravit nehty?

Krásné ruce a úhledně upravené nehty jsou vizitkou každé ženy. Bohužel ne každá žena má to štěstí, že má pevné a zdravé nehty od přírody. I proto není divu, že mnoho žen stále více sahá po nehtové modeláži, díky které mají nehty přesně takové, po jakých touží. A protože je hned několik způsobů, jak si nehty zpevnit i prodloužit, podíváme se v dnešním článku na jednotlivé metody.

Trvalá i dočasná úprava

Dnešní metody modeláže nehtů jsou již tak vychytané, že vaše nehty mohou vypadat naprosto přirozeně. Samozřejmostí je množství barev a různých způsobů zdobení, kterým lze nehty dokonale přizpůsobit vašemu přání. I proto není žádný problém dokonale sladit vaše nehty s outfitem na svatbu, plesy či jiné společenské akce.

Pružný gel

Gelová modeláž patří mezi nejrozšířenější a nejoblíbenější metodu. Spočívá v tom, že UV gel je vytvrzován v UV lampě. Výhodou tohoto materiálu je, že jsou výsledné nehty pružnější a měkčí. Gel se nanáší buď přímo na vlastní nehet nebo na umělý tip, díky kterému je možné zvolit vhodný tvar i délku nehtů.

Pevný akryl

Gelových nehtů lze docílit i pomocí akrylu, který se ovšem netvrdí v UV lampě. Tento materiál avšak není příliš vhodný pro měkké a slabé nehty. Ačkoli jsou materiály pro modeláž stále více šetrnější, u akrylových nehtů se čas od času můžeme setkat s alergickou reakcí. Jak gelové, tak akrylové umělé nehty je třeba po třech až čtyřech týdnech doplnit.

Šetrné metody úpravy nehtů

V případě, že byste rády využily modeláž nehtů pouze pro určitou příležitost, je dobré dát přednost gelovému laku, kterým docílíte krásných nehtů, a přitom nezatížíte své vlastní nehty. Gel-lak vám vydrží přibližně dva týdny. Další možností je nanesení vrstvy permanentního laku CND Shellac, který vydrží po dobu dvou až tří týdnů. Na rozdíl od gelových laků není třeba nehet přepilovat, díky čemuž nedochází ke ztenčení nehtového lůžka a jeho oslabení.

Přirozenost versus zdobení

A co se týče zdobení, v dnešní široké nabídce máte na výběr nejen nepřebernou škálu odstínů, ale ničím výjimečným nejsou ani praskající gelové laky, gely měnící svou barvu dle okolní teploty a mnoho dalších speciálních gelů. Samozřejmostí jsou třpytky, různé typy malování na nehty, kamínky, obrázky nebo razítka. Trendem poslední doby je ovšem přirozenost, a proto méně je někdy více.

Autor: Kateřina Doul · Publikováno: 29.3.2017 · Přečteno: 992x

Doporučujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.