Vodní outfit

Vodní outfit

 

Focení skoro v ledu...

Dnes jsme museli udělat změnu! Popravdě nejsem vůbec zastáncem krátkých kalhot a otevřených bot, protože u nás teploty nejsou zase tak k nevydržení, ale když jsem dostal příkaz: "uděláš letní outfit"- tak jsem plnil. Dnešní outfit je opravdu jednoduchý. Bílá košile, plátěné bermudy a mokasíny...
Začal bych právě mokasínami, které se dostávají u našich mužů na místo oblíbené ikony.
Hned první rána na začátek: do mokasíny buď úplně bez ponožek nebo s nízkými neviditelnými... Kdo si tenhle trend oblíbil, tak ví, že boty "naboso" jsou tak trochu stylová iluze. Každý kdo chodí naoko bez ponožek už tyhle fígly vychytal. Ví o existenci neviditelných ponožek, zná všechny ty spreje proti pocení, i ty, kterými se boty (vně i na povrchu) po nošení ošetří, napínáky, vložky do bot i základní fakt, že žádné boty se nenosí tak dlouho, dokud se nerozpadnou za chůze. Právě dostatečná údržba a střídání jim zaručí dlouhou životnost. Výchozím faktem je ale pořád investice do kvalitní boty.

Informaci o tom, že se ponožky každý den mění, vynecháme. Zaměříme se na ten samotný fakt, že jdeme "naboso". Primárním smyslem je ten efekt. A ten docílíte jedině tak, že ohrnete nohavice a ukážete alespoň začátek kotníku.

Moje letní boty jsem ulovil v Řecku na ostrově Rhodos v Zaře - tam opravdu když budete mít cestu kolem zavítejte. Protože sám jsem koukal jaký je tam veliký výběr.

Bílá košile.

Nikdy nebudete mít v šatníku dokonalejší, trvanlivější, stylovější, praktičtější a kombinovatelnější kus oblečení, než je bílá košile. Pokud se vyskytujete v prostředí, kde se vyžaduje formální styl oblékaní, rozhodně vám v šatně visí víc než jedna bílá košile. 
Nebojme se ohrnovat.

Ostatně nepodceňujte ani samotný proces ohrnování. Dejte si pozor, ať se vám díky nešetrnému ohrnování ze záložky nestane váleček nebo jiný neforemný tvar. Když ohrnovat, tak poctivě! Trik je v tom, že košilový rukáv jakoby obrátíte naruby a přetáhnete ho tak, aby spodní lem manžety byl v loketní jamce. Zbylou látku pak znovu přetáhnete přes manžetu. Pokud máte v ohrnování praxi, tak víte, že tohle ten nejlepší způsob a současně ho bez problémů zvládnete i jen jednou rukou.

Jako dnešní doplňky jsem zvolil zrcadlovky Zara a moje oblíbené hodinky belgického futurismu Komono. Nemohl chybět klobouk Tonak, kterému jsem dal za úkol vyzvednout celý outfit. Fotograf Alan vybral park v Praze v jižním městě. První krok do parku a bylo mi jasný, co vypadne z úst fotografa. Půjdeš do vody, připrav se. Zatuhl jsem. Ano kolem 20 stupňů bylo. Ale znáte první den po měsíčních průměrných teplotách. A co teprve voda? Asi si to dokážete představit. Výrazy? Omlouvám se, ale brýle jsem si opravdu musel nechat. Protože mé oči se zavřely zimou a já se nemohl dočkat, až má noha ucítí ponožku. Naštěstí potom následovalo focení v ateliéru, kde bylo opravdu znatelně tepleji. O tom příště. 

Za foto díky fotografovi Alan Homolka.

 

 

Autor: love-fashion.cz · Publikováno: 9.7.2015 · Přečteno: 735x

Doporučujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.