Umíte chodit v lodičkách?

Umíte chodit v lodičkách?

Věděli jste, že dříve měly ženy zakázané chodit v lodičkách, protože se lidé domnívali, že je to ďáblův nástroj? Popravdě není se čemu divit. Z některých jehlových podpatků opravdu vstávají na kůži chlupy. Od poloviny 19. století jsou však lodičky typickou dámskou obuví, která nechybí v žádném botníku. Nebo snad ano?

Podpatky - nepostradatelná součást dámského botníku

Jestliže vám v botníku chybí lodičky, měly byste to, milé dámy, urychleně napravit! Lodičky jsou krásné, elegantní a není žádným tajemstvím, že ženám prodlužují a opticky zeštíhlují nohy a celkově zdokonalují postavu.

Co se týče výběru lodiček, je to jako s džínami, v první řadě vám musí zkrátka sednout. Nejhorší je, když v lodičkách klopýtáte, protože jsou vám o milimetr větší, nebo vám čouhá prst, protože máte užší nohu, než je určena lodičkám s otevřenou špičkou. Alfou omegou je ale v případě lodiček správná chůze. Jedině tak mohou lodičky podtrhnout celkový look ženy a dodat jí ještě větší šmrnc.

Ačkoliv výška podpatků není nikterak důležitá, mnoho žen se mylně domnívá, že čím vyšší, tím lepší. Omyl! Důležitá je ladnost pohybu. A pokud budete na patnácti centimetrových jehlách pajdat o sto šest, určitě vám to na kráse nepřidá. Naopak příjemné šesti centimetrové podpatky z vás udělají dokonalou ženu.

Než začnete s chůzí na lodičkách…

Nízké podpatky zvládne zkrátka každá žena. Vždy si ale vybírejte takové, aby vám byly pohodlné. Bohužel my ženy máme tu vlastnost, že mnohdy dáme přednost spíše vzhledu před pohodlím, a proto nejsou ničím výjimečné ani otoky choditel, otlačené paty či puchýře. Na druhou stranu se přece říká, že pro krásu se musí trpět, tak na tom asi něco bude.

Jestliže se chcete zdokonalit v chůzi v lodičkách, zvolte si podpatky o výšce šest až osm centimetrů, které stále patří k nižším, nicméně chůze na nich vyžaduje již nějakou praxi. Jedině tak budete při chůzi vypadat, jako byste měla na nohou tenisky. Pokud se bojíte, že neudržíte stabilitu, můžete dát přednost lodičkám, které mají přes nárt řemínek. Pomůže vám to mít nohu lépe zpevněnou. V každém případě je dobré zvolit klasické lodičky, které mají uzavřenou špičku. Co se týče špičky, ta by neměla být příliš dlouhá.

První krůčky

Jakmile máte vybrané lodičky, které vám sednout, je čas je pořádně rozchodit. Než se vrhnete do víru velkoměsta, dopřejte svým nožkám čas si na nové botičky zvyknout. Ideální je obout je nejprve na hodinu až dvě pěkně v pohodlí vašeho domova. Lodičky se alespoň budou mít čas přizpůsobit vašim chodidlům. Výhodou je, pokud máte doma linoleum, které neklouže a lodička k němu dobře přilne. Rovněž si nezapomeňte někam pověsit zrcadlo, kde budete sledovat vaši chůzi. Teprve, když se ženy vidí v zrcadle, uvědomí si, že se na podpatcích například příliš houpou, klátí se nebo zkrátka neudrží rovnou chůzi. Díky pravidelnému tréninku si však můžete během pár dnů natrénovat vaši chůzi k naprosté dokonalosti.

V momentě, kdy se vám bude zdát, že se ladně pohybujete v bocích, udržíte i chůzi po rovné čáře, můžete přejít k chůzi po schodech. Při té platí jedno zásadní pravidlo - nikdy na ně nestoupejte celým chodidlem. Na každém schůdku byste se měly opírat pouze přední částí lodičky.

Dokonalá za všech okolností

Lodičky nemusí být jen nutným doplňkem pro pracovní jednání, společenské události či speciální akce. Lodičky můžete obout k džínám, když jdete na poštu, vzít si je na nákupy - uvidíte, že se vám při zkoušení různých letních šatiček budou ještě výborně hodit.

Na trhu je dnes nepřeberné množství lodiček v různých odstínech, vzorech, designech, tvarech i provedeních. Jsou vyrobené z nejrůznějších materiálů a doplněny rozmanitými dekoracemi a detaily. Své lodičky (a ne jedny) si tak vybere opravdu každá žena. Jakmile si své lodičky obujete, nezapomeňte, že k lodičkám je kromě chůze třeba přizpůsobit i postoj, takže žádná shrbená postava nebo vystrčený zadek. Při každém kroku myslete na to, že máte zatažené břišní svaly a vaše hlava směřuje vzhůru, aniž byste vystrkovaly bradu. V neposlední řadě si hlídejte ramena, aby byla stále stažená dolů. Uvidíte, že si pak budete v ulicích vykračovat jako nějaká modelka na přehlídkovém molu.

Autor: Kateřina Doul · Publikováno: 18.5.2016 · Přečteno: 1463x

Doporučujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.