Připravte svou pokožku na zimu

Připravte svou pokožku na zimu

První adventní neděle je již za námi a kromě blížících se vánočních svátků se zase na nějakou chvíli můžeme těšit na sníh, teploty kolem bodu mrazu a studený vítr. A protože během zimního období potřebuje naše tělo speciální péči, podíváme se v dnešním článku na to, na co si musíme dám během mrazivých dnů dobrý pozor, aby naše pleť i pokožka netrpěly.

Pozor na popraskané rty

Zima naší pleti dává zabrat a vysušuje ji. Jednou z částí našeho těla, které v zimě výrazně trpí a na kterou se však často zapomíná, jsou rty. A protože o suché a popraskané rty žádná žena nestojí, měly bychom se jim náležitě věnovat. S péčí o rty je ideální začít ještě dříve, než k nám přijdou první mrazíky. Vyhnete se tak všem negativním následkům. Základ péče představuje balzám na rty s vyšším obsahem rostlinných olejů, které rty nejen chrání, ale především je hydratují. Pro rty jsou rovněž výborné balzámy s konopným olejem. Jednou měsíčně je dobré dopřát rtům jemnější peeling, kdy stačí rty prokrvit masáží zubním kartáčkem.

Jak pečovat o ruce?

Další částí těla, o kterou bychom měly v zimě více pečovat, jsou ruce. Ruce nejvíce trpí přechody z tepla do zimy, a proto je důležité nosit rukavice, které teplotní rozdíly zmírní. Druhým krokem je pravidelné používání hydratačních krémů na ruce, které mohou být obohaceny o důležité vitamíny.

Pokud máte ruce nadměrně vysušené a popraskané, zkuste olejovou lázeň. Použijte vlažný olivový olej, med a citronovou šťávu a do této lázně ponořte ruce alespoň na čtvrt hodinky. Dále můžete na noc nanést hydratační krém. Pro větší efekt si navlékněte bavlněné rukavice, ráno budete mít hebké a dokonale hydratované ruce.

Vaším všestranným a účinným pomocníkem proti vysušování pleti, rukou i rtů pak může být kokosový olej, který dokáže hydratovat, příjemně voní, dobře se nanáší a nezanechává na pokožce mastný film.

Není krém jako krém

Dalším krokem je samozřejmě i výměna letního pleťového krému s lehčí konzistencí za krém hutnějšího složení. Takové krémy pleti dodají správnou hydrataci a ochranu před nepříznivými vlivy prostředí. Zároveň vybírejte krémy s vyšším obsahem vitamínů a potřebných látek. Ačkoli se to nezdá, i v zimě je potřeba chránit pleť před UV zářením, a proto ve své péči nezapomínejte na krémy nebo make-upy s UV faktorem.

Autor: Kateřina Doul · Publikováno: 6.12.2016 · Přečteno: 860x

Doporučujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.