Nechte se rozmazlit čokoládou

Nechte se rozmazlit čokoládou

Milujete čokoládu? Pokud ano, patříte k 99 % obyvatelstva této planety. Cítíte se unavení, vyčerpaní, smutní či úplně bez nálady? Nechte se rozmazlit čokoládou. Dodá vám ztracenou energii, dobrou náladu a navíc má blahodárné účinky na naši pokožku. A co vše si můžete ve spojení s čokoládou dopřát?

Čokoládový peeling

První příjemnou procedurou, kterou si můžete dopřát, je čokoládový peeling s příměsí drcených slupek z kakaových bobů a mořské soli. Jemný čokoládový peeling zbaví vaše tělo suché kůže, krásně ji vyhladí a prokrví. Díky prokrvení se budou výživné látky lépe vstřebávat, čímž bude výsledek ještě efektivnější. Čokoládový peeling si můžete užít i v pohodlí domova, není ale nad to nechat se rozmazlit v některém salonu.

Masáž s vůní čokolády

Další procedurou, jenž obvykle salony nabízí, je čokoládová masáž. Tato velmi příjemná a voňavá masáž představuje dokonalou relaxaci, která uvolní svalstvo a dodá pokožce svěžest. Pokud vás trápí celulitida či strie, i s tím vám může čokoládová masáž pomoci, neboť pokožku vyhlazuje. Čokoládová masáž je však zároveň i skvělou detoxikací pro naše tělo. Díky látkám, vitamínům, aminokyselinám a minerálům, které se během masáže vstřebávají pokožkou do celého organismu, dochází k očistě organismu.

Zajímavostí je, že flavonoidy obsažené v čokoládě působí preventivně proti srdečním onemocněním. Další látkou, která působí pozitivně na náš organismus a je v čokoládě ve velkém množství, je theobromin. Má stimulující účinky na centrální nervovou soustavu, uvolňuje hladkou svalovinu průdušek a zlepšuje tak dýchání. Rovněž rozšiřuje cévy a snižuje tak krevní tlak.

V neposlední řadě pomáhá čokoládová masáž uvolnit od stresu a zlepšit náladu. K tomu dochází především díky vylučování endorfinu a serotoninu - hormonů štěstí. Proti stresu, bolesti hlavy či na zlepšení soustředění působí i hořčík, který v čokoládě rovněž najdeme.

Zabalte se do čokolády

Od peelingu a masáží se přesuneme až k zábalům. Na čokoládové zábaly se používá velice kvalitní čokoláda s vysokým obsahem kakaových složek bez přidaných látek. Klasický čokoládový zábal funguje tak, že po nanesení čokoládového krému a prohřátí tkání, vás zabalí do speciální folie. Ta způsobí nárůst tlaku v mezibuněčném prostředí, díky čemuž lymfatické a krevní cévy odplaví přebytečnou vodu s dalšími zplodinami do orgánů, odkud putují z těla ven. Je velmi důležité, abyste v den této procedury zajistili tělu dostatek tekutin. Jen tak dojde k odplavení škodlivých látek a toxinů pryč z těla.

Druhý způsob čokoládového zábalu probíhá ve speciální zábalové vaně, která zaručí optimální teplotu po celou dobu zábalu. Díky stálé teplotě dochází k dobrému prohřátí tkání, čímž se urychlí odplavení škodlivých látek z těla. Mezi účinky zábalů patří vyhlazení, zjemnění a vyživení pokožky, odstranění celulitidy, odplavení toxických látek a uvolnění ztuhlého svalstva. Prostřednictvím zábalu dostane náš organismus vitamíny, aminokyseliny a další prospěšné látky obsažené v čokoládě.

Neváhejte a udělejte si sladký čokoládový den s uvolňujícími procedurami nejen pro zlepšení nálady.

Autor: Kateřina Doul · Publikováno: 29.8.2016 · Přečteno: 690x

Doporučujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.