Jarní detox šatníku

Jarní detox šatníku

V souvislosti s jarním detoxem si každá z vás jistě vybaví očistu organismu, kterou se snažíme zbavit nejen škodlivých látek, ale tajně doufáme, že přijdeme i o nějaké kilogramy, které se nám přes zimu usadily. Dnešní článek se však bude věnovat trochu jinému detoxu, a to našeho šatníku. Pokud totiž milujete módu stejně jako já, je více než nutné jej řádně protřídit… a případně doplnit o nové stylové kousky!

Kde začít?

Vzpomínáte si na ten díl Sexu ve městě, kdy Carrie Bradshaw vstoupí do naprosto dokonalé šatny? V ten moment se jistě každá žena na chvíli chtě nechtě zasnila! Bohužel o takové šatně si může většina z nás nechat jen zdát a naše byty ani domy nejde do nekonečna nafukovat. Každá šatna se zkrátka jednou zaplní. Nyní si ale dejte ruku na srdce a odpovězte na otázku: “Opravdu všechny věci stále nosíte?” Když se podívám do své šatny, tak vidím přibližně 1/3 věcí na zimu, 1/3 letních věcí a poslední část tvořenou různými univerzálními kousky. Z těch všech věcí se ale najde (bohužel) dobrá čtvrtina, možná třetina, které jsem na sobě neměla už nějaký ten pátek. Ale kdo by se chtěl loučit s oblíbenými džínami (možná jsou o číslo menší) či nádhernými plesovými šaty (které si sice už nikdy neobléknu, protože vždy chci nové). A tak to je s mnoha dalšími kousky. Nemluvě o botách a kabelkách.

Co si budeme ale povídat, třídit šatník je pro většinu žen velice náročný úkol, proto je vždy dobré, když budete mít pomocnou ruku. Uspořádejte například pro vaše kamarádky malý módní večírek, který se ponese v duchu “vyhazování věcí”. Třeba si nakonec ještě nějaký kousek odnese vaše kamarádka. A když ne, alespoň vám pomohou rozseknout dilema, když si nebudete jistá, zda již nastal správný čas pro vyřazení daného kousku.

Připravte šatník na léto

Ačkoliv nás teď trochu trápí aprílové počasí, kdy jeden den šplhají teploty k letním hodnotám a druhý den bychom po ránu nejraději vytáhli zase huňatý zimní kabátek, léto nám za chvíli zaklepe na dveře. Proto je na čase pořádně odlehčit vašemu šatníku! Kožichy, zimní kabáty, čepice, šály, rukavice - zkrátka vše, co je spojené pouze se zimním obdobím, sbalte do vakuových pytlů a zastrčte hluboko do skříně či zasuňte pod postel. Popřípadě využijte jiné úložné prostory. Uvidíte, že vaše šatna rázem ožije!

Základním pravidlem třídění šatníku je nedoufat, že jednou do těch kalhot zhubnete. Ne, že bych vám nefandila, to naopak! Ale věřte, že když se vám podaří zhubnout, raději si koupíte nový a mnohem lepší kousek. Další častou výmluvou je, že se nechcete něčeho zbavit kvůli tomu, že to bylo moc drahé. Bohužel i takové věci nám mnohdy jen tak leží ve skříni. Pokud je vám líto vyhozených peněz, zkuste něco prodat prostřednictvím bazarů, kterých je dnes opravdu hodně. A nakonec tu máme pravidlo, kterým bychom se měli všichni řídit - jestli jsme si něco neoblékli po dobu jednoho roku, pryč s tím! Neoblečeme si to totiž ani další rok.

Ponechat či vyhodit?

V šatně bychom měli nechat věci, které jsou trendy a velice módní, jako jsou například originální kousky od návrhářů, dále business oblečení (samozřejmě pokud nám sedí), univerzální kousky, které neustále nosíme, a v neposlední řadě nadčasové kousky, jako je například bílá košile, úzké černé kalhoty, elegantní tmavé džíny či dobře padnoucí sáčko. To je jen stručný výčet toho, co by mělo mít v našem šatníku své místo. Pryč ale rozhodně patří věci, které nejsou už v nejlepší formě - vytahaný svetr, tričko se žmolky, plesové šaty se skvrnou od červeného vína - prostě vše, na čem je vidět známka času a opotřebovanost. Takové věci ihned hoďte na hromádku “pryč s tím”. Druhou hromádkou “možná” se následně proberte s odstupem několika dní. Třetí hromádku “zpět do skříně” pěkně naskládejte do skříně či pověste do šatny. Doporučujeme vše pečlivě srovnat a třeba i roztřídit podle příležitostí, na které je vhodné dané outfity vzít. Nakonec třeba ještě uvidíte, že z hromádky “možná” vlastně už nic dalšího nepotřebujete a raději dáte přednost pořízení nového kousku… zvláště když jsou na trhu zbrusu nové kolekce jaro/léto 2016!

Autor: Kateřina Doul · Publikováno: 14.4.2016 · Přečteno: 857x

Doporučujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.