Jak si namalovat oční linky a nezbláznit se

Jak si namalovat oční linky a nezbláznit se

Muž by se neměl nikdy ptát ženy, která má namalované oční linky, proč jde pozdě! Dámy, které se po přečtení předchozí věty usmály, jistě vědí, o čem je řeč.

Na linky nedá dopustit nejedna světová celebrita a ani nejznámější vizážisti. Není se čemu divit. Je to kouzlo, které vykouzlí dokonalý tvar vašim očím, opticky zahustí řasy a promění váš pohled v neodolatelný. Namalovat si linky je však někdy nadlidský výkon. Věřte, že to chce jen trénink.

Na trhu najdete nespočet výrobků. Pro začátečníky se díky snadné aplikace hodí nejvíce kajalové či linky ve fixu. Linka ovšem nebývá tak výrazná a výdrž také není nijak převratná. Zkušenější používají již tekuté linky nebo gelové linky. Aplikace je sice složitá, ale opravdu dobře pigmentují a na očích dlouho vydrží.

Před tím, než se pustíte do malování, nezapomeňte se pořádně odlíčit a dbejte na to, aby vaše víčka nebyla mastná. Pokud je to pro vás nutností, použijte jen lehký hydratační krém, který se dostatečně vstřebá. V opačném případě by vám linky nevydržely a rychle by se rozetřely. A to nechceme. Vezměte si nejlépe sypký bezbarvý pudr, kterým víčko zafixujete. Tím linky vydrží na svém místě dostatečně dlouho. Malovat se za stoje je kolikrát těžký úkol i pro profíky. Proto si raději sedněte a opřete loket o stůl, aby se vám neklepaly ruce. To by pak asi nebylo úplně to, po čem jste toužily.

Určitě se nesnažte udělat linky jedním tahem. Nebo aspoň ne, když jste v tomto začátečnice. Takovým „tahákem“ pro dokonalou linku je udělat si drobné body, které pak spojíte. Jeden by měl být ve vnějším koutku, druhý uprostřed víčka a třetí přibližně v záhybu víčka, aby byla linka zvednuta mírně nahoru. Myslete na to, že od vnějšího koutku až doprostřed víčka by měla linka být těsně nad linií řas.

Nedávno jsem někde objevila, že plno holek si pomáhá lžičkou. Ano, čtete dobře. Asi by se to těžko popisovalo, proto přikládám video. Každému vyhovuje něco jiného, tak proč ne.

www.youtube.com/watch?v=sD1ncPzOYbE

Přeji všem hodně štěstí a samozřejmě i nervů při kreslení očních linek. Všechno je to pouze o cviku. Důležité je to nevzdávat, pokud se vám to nepodaří na první pokus.

Autor: Kristína · Publikováno: 23.2.2016 · Přečteno: 2520x

Doporučujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.