Jak se zbavit akné

Jak se zbavit akné

Akné neboli jinak trudovitost je nepříjemné kožní onemocnění, které se objevuje nejčastěji v pubertě, ale ani v dospělosti není problém s akné výjimkou. Víte, proč akné vzniká? V době dospívání bývá příčinou vzniku akné zpravidla vyšší produkce mužských hormonů. V dospělostí pak může být příčinou hormonální nerovnováha v průběhu menstruačního cyklu či těhotenství nebo při poruchách štítné žlázy. Důvodem tvorby akné ovšem může být i stres, špatná kosmetická péče, nezdravý životní styl nebo užívaní léků.

Jak na akné?

Základem krásné a svěží pleti je hygiena. V případě problematické pletí trpící na akné je péče o pleť ovšem ještě mnohonásobně důležitější. Myjte si proto obličej alespoň ráno a večer, a to nejlépe vhodně zvolenými pleťovými vodami či micelárními vodami. Pleťová mléka nejsou příliš vhodná, neboť zanáší póry.

Důležité rovněž je používat antibakteriální gely k umývání rukou, neboť každý z nás si během dne milionkrát sáhne na obličej, díky čemuž se na pleť zanesou nežádoucí bakterie.

Co je ale důležité, pupínky si nikdy neškrábejte, jelikož si tím může způsobit nevzhledné jizvičky a roznést si bakterie po obličeji. Pokud z pupínku vyteče maz, vyčistěte si místo čistícím přípravkem.

Zdravý životní styl

Pokud trpíte na akné delší dobu, zkuste změnit jídelníček, jezte zdravě a zajistěte tak pleti dostatečný přísun vitamínů a minerálů. A protože kouření i alkohol zhoršují kvalitu pleti, pro zbavení se akné se doporučuje omezit tyto dvě neřesti. Samozřejmostí je pravidelný pitný režim v podobě vody.

Babské rady, jak zamezit tvorbě akné

Omezit tvorbu akné vám může pomoci i pára, neboť otevírá póry, díky čemuž kůže lépe dýchá. Pokožka se tak může zbavit mastnoty a špíny, které jsou příčinou vzniku akné.

Pokud se vám již pupínky vytvořily, zkuste babské rady, jako je například potírání postiženého místa rozpůleným stroužkem česneku. Vyzkoušet rovně můžete jedlou sodu, ze které si vytvořte pastu, a to smícháním jedné lžičky jedlé sody, vody a citrónové šťávy. Tuto pastu naneste na obličej, nechte působit maximálně 5 minut a poté pleť důkladně omyjte.

Účinným pomocníkem je také máta, která má díky mentolu zklidňující účinek. Rozmačkejte lístky máty a dejte je na pokožku na přibližně deset minut. Nakonec obličej omyjte studenou vodou.

Autor: Kateřina Doul · Publikováno: 9.1.2017 · Přečteno: 1324x

Doporučujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.