Jak se stylově obléci do deštivého počasí?

Jak se stylově obléci do deštivého počasí?

Podzim se nám pomalu ale jistě blíží ke svému konci. Ačkoli na nás ještě sem tam vykoukne sluníčko, pěkných dnů je méně a méně. Také se vám stává, že když se probudíte do deštivého počasí, nikam se vám nechce a už vůbec nemáte náladu přemýšlet, co si vezmete na sebe? I proto jsme pro vás připravili článek s radami a tipy na to, jak se obléci do deštivého počasí.

Nohy v suchu

Ačkoli jsou holínky neboli gumovky v posledních letech velice trendy, nemusíte vždy sáhnout pouze po klasickém vzhledu holínek. Velice módní jsou i kotníčkové gumové boty. Pokud však chcete být za všech okolností, a to i za deště, za dámu, zkuste stylové gumové lodičky. Sice se v nich příliš nezahřejete, ale pokud nebudete vymetat kalužinu za kalužinou, svou funkci splní na jedničku. Navíc dokonale oživí váš outfit.

V případě, že zůstanete u klasických holínek, vyberte si takové, které odpovídají vašemu stylu. I holínky totiž mohou být elegantní, extravagantní či sportovně laděné. Kromě gumáků ale svou službu dobře vykonají i kvalitní kožené koníčkové boty nebo kozačky. Některé uvnitř navíc mají i hřejivý kožíšek.

Stylová ochrana hlavy

Kromě pořádných bot, díky kterým nebudete mít mokré nohy, potřebujete samozřejmě základní ochranu před deštěm, a to buď deštník nebo pláštěnku. I když mohou být i pláštěnky nápadité, nejedná se zrovna o elegantní kousek šatníku, a proto raději sáhněte po velkém deštníku, pod který se pohodlně schováte vy… a třeba i váš partner.

Co se týče deštníků, můžete vybírat z nekonečného množství odstínů, vzorů, tvarů i nevšedních barevných kombinací. Černá je klasika, která neomrzí a která se hodí de facto ke všemu. Na druhou stranu je to přece jen trochu nuda. Když už ale máme pochmurné počasí, pokuste se jej rozzářit nějakým pestrým deštníkem.

Deštník ale není vše, co vás ochrání. Během podzimu vám nejednou přijdou vhod různé čepice, barety nebo populární klobouky. Tyto pokrývky navíc ochrání vaše vlasy před zplihnutím v momentě, kdy budete skládat deštník, ať už při nastupování do auta či ve chvíli, kdy půjdete do budovy.

Co dalšího si v dešti obléci?

Na sebe si oblečte například kvalitní koženou bundu, po které dešťové kapky sklouznou. Další možností jsou nepromokavé sportovní bundy, které se však hodí spíše ke sportovně laděným outfitům. Pokud vyloženě nelije jako z konve, natáhněte si barevné punčocháče. K barvám podzimu jednoznačně patří hořčicová, smaragdová, petrolejová nebo bordó. Džínami nebo koženými legínami samozřejmě nezkazíte nic ani v dešti. V případě legín ale pamatujte na to, že k nim musíte zvolit delší svršek. A teď hurá do deště!

Autor: Kateřina Doul · Publikováno: 24.11.2016 · Přečteno: 862x

Doporučujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.