Jak pečovat o problematickou pleť?

Jak pečovat o problematickou pleť?

Nejen v pubertě, ale i v dospělosti nás mohou potrápit nepříjemné problémy s pletí. Ať už jsou to černé tečky, akné, kuperózní pleť či mastná pleť. Každá pleť má své potřeby, a když ji budete dávat, co potřebuje, můžete problémy s pletí minimalizovat či úplně odstranit. Základem je pravidelná a dostatečná péče, nezapomínejte ovšem, že na pleť má vliv i životní styl, strava či pitný režim. Dalším faktorem, který může zhoršovat kvalitu pleti, je samozřejmě starý známý stres.

Co obnáší základní péče o pleť?

Začněme tedy úplně od základu, a to je pravidelné čištění pleti. Nezapomínejte dvakrát denně pleť perfektně vyčistit přípravkem určeným vašemu typu pleti. Nikdy ji však nečistěte jen vodou z kohoutku, neboť ta pleť nadměrně vysuší. Za druhé pleť pravidelně hydratujte, a to jak pomocí pitného režimu, tak použitím hydratačních krémů. Nikdy nechoďte spát neodlíčené - je to snad nejhorší prohřešek, který proti své pleti můžete udělat. Pokud se vám akné tvoří na určitých místech, aplikujte na ně speciální séra, která vám v boji s akné pomohou.

Získejte krásnou a svěží pleť

Dalším důležitým krokem je úprava jídelníčku a životního stylu. Ve svém jídelníčku bychom měli zredukovat nezdravá jídla, cigarety, kofeinové nápoje a alkohol, neboť to vše nám i naší pleti výrazně přitěžuje. Pokud budeme věčně ve stresu a psychicky vyčerpaní, tak se to chtě nechtě bude projevovat i na naší pleti. Jestli je to i váš případ, dopřejte si alespoň jednou týdně zvláštní péči například v podobě masek na obličej. Můžete vyzkoušet například smíchat arašídové máslo s limetkovou šťávou tak, aby vznikla směs podobná pastě. Poté ji aplikujte na obličej - zejména na T-zónu, která má sklony více se mastit. Masku nechte 10 minut působit a nakonec ji dobře opláchněte. Pleť je po masce hladší a neleskne se. Zároveň ale není ani vysušená. Další výbornou pleťovou masku na více se mastící pleť jednoduše připravíte z okurek a probiotického jogurtu. Tuto masku nechte opět 10 minut působit. Uvidíte, že viditelně stáhne póry, pleť bude hladší a krásnější.

Jestliže máte dlouhotrvající problémy s pletí, měli byste se poradit s dermatologem, neboť vždy je lepší znát názor odborníka a příčinu, abyste mohli péči individuálně přizpůsobit.

Autor: Kateřina Doul · Publikováno: 1.11.2016 · Přečteno: 566x

Doporučujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.