Jak a proč používat peeling

Jak a proč používat peeling

Ačkoli je nám pojem peeling dobře známý, přemýšleli jste někdy nad tím, proč bychom jej měli pravidelně používat? V případě, že peeling používáte pouze tehdy, abyste se zbavili odlupujícího se bronzového letního opálení, musíme vás zklamat, je to nedostačující.

Co je peeling?

Peeling je kosmetický produkt, který obsahuje drobná zrníčka nebo ovocné enzymy a kyseliny, které pomáhají zbavit naši pokožku odumřelých buněk, nečistot, drobných šupinek, zašedlého odstínu pleti i zanícených vyrážek.

V případě, že se peeling neprovádí pravidelně, může se vytvořit silná zrohovatělá vrstva, jejíž ochranný film se postupně oslabuje. Touto vrstvou následně nemohou pronikat žádné živiny z krémů, masek, sér a dalších kosmetických produktů, které používáte. Pravidelným peelingem tak zároveň zvyšujete odolnost pokožky, která může lépe reagovat na vnější vlivy, bakterie i viry.

Jak peeling používat?

Základním pravidlem je nikdy nepoužívat peeling určený pro tělo na pleť. Peelingy na tělo zpravidla obsahují hrubší a větší krystalky, které by pokožku obličeje poškrábaly. To samé platí o frekvenci používání peelingu. Měl by se používat pravidelně, nicméně ne příliš často, neboť by mohla být pokožka podrážděná. Ideální je použití jednou za dva týdny nebo v případě, že se vám bude zdát, že to vaše pokožka potřebuje.

Vzhledem k tomu, že se pokožka obnovuje každé čtyři týdny, je dobré tento proces podpořit právě peelingem, který pomůže lépe odstranit svrchní šupinky, které z pleti postupně odpadávají. Některé peelingy je ovšem možné používat i na denní bázi.

Výhody peelingu

Peeling pomáhá naši pokožku rozjasnit, regenerovat a obnovovat. S jeho pomocí se do pokožky dostanou všechny důležité látky. Peeling vám pomůže zbavit se všech nečistot, čistí póry a zbavuje pleť nevzhledných černých teček. Pomocí peelingu tak jednoduše pleť umyjete a zároveň hloubkově vyčistíte.

Abyste účinky peelingu ještě více zesílili, doplňte peelingovou kúru o čistící pleťovou masku. Nejprve proveďte peeling obličeje a poté na něj aplikujte ještě čistící masku. Nakonec pleť důkladně omyjte. Čistá a rozzářená pleť bude vidět již na první pohled.

S peelingem by ovšem měly být opatrné osoby, které mají suchou pokožku, kterou peeling ještě více vysuší. I proto je dobré vybírat jemný peeling a peelingovou kúru opakovat po třech týdnech.

Výhodou tělových peelingů rovněž je, že vám pomohou zbavit se nerovností pleti a vytvoří krásnou a hladkou pokožku. Vzhledem k tomu, že aplikace peelingu rovněž podporuje prokrvení pokožky, má to příznivý vliv na redukci celulitidy.

Autor: Kateřina Doul · Publikováno: 22.3.2017 · Přečteno: 862x

Doporučujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.