Chanel No.5: Smyslnost, ženskost a podmanivost

Chanel No.5: Smyslnost, ženskost a podmanivost

Když se řekne francouzský, ikona, parfém a ženskost, nejde si nevzpomenout na jeden z nejslavnějších a nejprodávanějších parfémů. Řeč je o parfému Chanel No. 5. Snad o žádném parfému se nedá říci, že je více ženský a smyslný než právě tento. Coco Chanel ovšem nepřišla jen s dokonalou vůní, ale vůbec jako první použila své jméno na pojmenování parfému, z čehož se později vyklubal trend, kterým se nechalo inspirovat mnoho dalších známých osobností.

Ke kořenům parfému Chanel No.5

V roce 1920 oslovila francouzská módní návrhářka Gabrielle Coco Chanel už tehdy známého chemika Ernsta Beauxe s tím, že by si přála vytvořit parfém, který bude charakterizovat moderní styl 20. let 20. století. Již na Vánoce roku 1921 se mezi nejlepší zákazníky rozdalo prvních 100 flakónků a v polovině roku 1922 se začalo s prodejem parfémů vybrané klientele. Chanel No.5 se nestal jen top parfémem, ale parfémem, který vyjadřuje styl.

Proč Chanel číslo pět?

Název vznikl v podstatě jednoduše, a to při slepé zkoušce, kdy návrhářka Coco Chanel označila vzorek č. 5. Právě číslo pět mělo pro Coco Chanel zvláštní význam a bylo jejím šťastným číslem, což se potvrdilo i v případě onoho parfému.

S parfémem Chanel No.5 si můžete být jisté, že nikde neprojdete, aniž by si vás okolí nevšimlo. I proto je Chanel No.5 parfémem pro sebevědomé ženy, které si jdou za svým a nespokojí se s málem. Chanel No.5 je nadčasovým parfémem, který mohou používat jak starší, tak mladé ženy. Tento francouzský parfém je elegantním doplňkem, který je dokonalou třešničkou outfitu. Nezapomeňte však, že parfém Chanel No.5 je třeba nosit s noblesou.

Podmanivá vůně

Jde o vůní, ve které můžete cítit citrony, mýdlo či květy třešní. Na první přivonění vás zaujme, jak je vůně čistá a svěží. Hlava je složená z tuniské neroli, ylang-ylang a aldehydů. Následuje srdce z absolutního jasmínu z Grasse a májové růže. Základ tvoří santalové dřevo, vetiver a vanilka.

Chanel No. 5 se stal velice rychle populární a celosvětově známý. Ženskou ikonou milující tento parfém byla například Marilyn Monroe. Z dnešních celebrit je propagátorkou tohoto populárního parfému například Nicole Kidman.

A co jiného než Chanel No. 5?

Jestliže se ještě na Chanel No.5 necítíte, můžete kromě této nestárnoucí klasiky vyzkoušet i parfém pro mladé Chanel Mademoiselle či Chanel Coco. Značka Chanel ovšem neopomíjí ani muže, pro které připravila parfém Égoiste Platinum.

Autor: Kateřina Doul · Publikováno: 15.6.2017 · Přečteno: 2460x

Doporučujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.