Permanentní make-up ano či ne? Radí odbornice Vlaďka Hýblová.

Permanentní make-up ano či ne? Radí odbornice Vlaďka Hýblová.

Pokud zrovna o této službě uvažujete, dnešní článek je přesně pro Vás! Vyzpovídali jsme odbornici na provádění permanentního make-upu, paní Vlaďku Hýblovou, která je majitelkou známého ostravského salonu (www.mujpermanent.cz).

Jak dlouho se zabýváte permanentním make-upem a co Vás k tomu vedlo?

Permanentnímu make-upu se věnuji 10 let, a co mě k tomu vedlo? Velmi dlouho jsem se věnovala kosmetice a setkávala se denně s ženami, které často měly problém s obočím, které buď nedorůstalo nebo mělo nevyhovující tvar, nebo dokonce již měly obočí natetované a ne zrovna pěkně.

Permanentní make-up byl pro mne výzvou, novou službou, kterou jsem mohla nabídnout mým zákaznicím a plnit jejich přání.

Cesta k získání certifikace nebyla jednoduchá jako dnes. Bylo nutné splnit podmínky jako vzdělání, praxi atd. Nejsložitější na tom všem ale bylo najít institut, kde pracují s citem a elegancí.

Jako každý obor, tak i tento se určitě nějakým způsobem vyvíjí. Kde čerpáte inspiraci a získáváte nové informace potřebné pro Vaši profesi?

Inspiraci jsem začala čerpat velmi intenzivně až poslední rok ve světě, konkrétně v Itálii v Miláně.  Samozřejmě je nespočet nástrojů a možností v dnešní době, kde se dají čerpat informace z celého světa, například Facebook nebo YouTube. Nicméně to, že zkouknete film nebo obrázky vám nezaručí, že to budete i vy dělat správně. Pokud  chcete  v tomto oboru pracovat kvalitně, musíte sednout na letadlo a vyrazit do světa :-).

U nás v České republice je velmi málo příležitostí, kde čerpat inspiraci. Mám pocit jako bychom na delší dobu v této oblasti usnuli.  Co se týče školení u nás, tak svým způsobem chápu, proč tomu tak je. Velmi kvalitní školení, kde se naučíte dobře pracovat, jsou finančně velmi náročné a u nás nejsou nabízeny. Tato služba stále nemá to správné místo v žebříčku hodnocení. Zákaznice mají mylné informace o permanentním make-upu a v salonech se tetuje 20 let stále stejným způsobem.

U permanentního make-upu nesmíme  zapomínat na to, jakou odbornost a kvalitu tato služba vyžaduje. Ať se už jedná o profesionalitu osoby, která úkon provádí, tak i tetovací zařízení a pigmenty, se kterými se pracuje. Nezapomínejme na to, že je to služba prováděna na naší kůži a samozřejmě všichni chceme být spokojeni se svým vzhledem a chceme se cítit skvěle.  

Jak byste laikovi vysvětlila, co to vlastně permanentní make-up je? Na jaké části těla se nejčastěji aplikuje?

Velmi jednoduše :-). Pigment – barva je aplikovaná pomocí tetovacího pera do vrchní vrstvy pokožky. Zní to sice velmi jednoduše, ale klíčová je hloubka vpichu jehly a cit osoby, která úkon provádí. Ne každým tetovacím přístrojem dokážete vytvořit pěknou a kvalitní práci.

V našem salonu nejčastěji provádíme permanentní make-up obočí, ať už zahuštění, kresbu celého obočí nebo jen podbarvení. Linky jsou taky velmi žádanou službou. Můžeme docílit zahuštění řas decentní linkou nebo vykreslit linku více dramatickou. Vždy je ale důležité vědět, zda to očím a obličeji bude slušet. Samozřejmě nemůžeme opomenout rty, které můžeme oživit lehkým nebo naopak hodně intenzivním probarvením, nebo vrátit ztracenou  konturu rtům po oparech.

Je i ještě nějaké jiné uplatnění permanentního make-upu než čistě pro účely krásnějšího vzhledu?

Nepochybně. Permanentním make-upem můžeme provádět korekci jizev, doplnit hustotu vlasů nebo  vytvořit „zdravíčka" na tváři. Velmi často se upravují prsní dvorce po ablaci a ve světě se běžně provádí i retuš kruhů kolem očí.

Komu byste PMU doporučila a naopak?

Doporučila bych všem, kteří chtějí zvýraznit, doladit  at už obočí, linky nebo rty. Permanentním make-upem se dají dělat velmi krásné proměny.

Permanentní make-up je témeř pro každého. Pouze ti, kteří prodělali rakovinu kůže nebo znaménka,  lidé HIV pozitivní, těm v našem salonu bohužel nemůžeme tuto službu poskytnout.

Jaké jsou nejčastější mylné představy žen o PMU?

Spousta žen si stále myslí, že pokud Vám nevydrží obočí více než jeden rok, tak byla práce špatně provedena. Opak je pravdou.

Permanentní make-up, který nabízíme, je služba jako každá jiná. O permanentní make-up musíte pečovat. Tak jak nám rostou vlasy, odrůstají nehty, tak i natetovaný pigment se vytrácí přirozenou cestou z pokožky. Někomu vydrží 2 roky, někomu 3… Je spousta žen, které docházejí pravidelně jednou za 10 - 12 měsíců na pravidelné doplnění pigmentu  aby jejich obočí vypadalo pořád skvěle.  

Jak samotný zákrok probíhá a jak dlouho trvá?

Zákaznice k nám přichází s určitým přáním, takže nejdříve prokonzultujeme její představu, probereme zdravotní stav a důkladně seznámíme s aplikací permaneního make-upu.

Zákaznice obdrží veškeré  důležité informace ke správné péči o permanentní make-up v době hojení po zákroku.

Vypíšeme společně kartu zákazníka a následuje předkreslení místa, kde se bude provádět změna. Zhodnotíme společně tvar, vybereme barvu a po odsouhlasení tvaru a barvy můžeme přistopit k samotné aplikaci permanentního make-upu. Pokud se rozhodnete pro aplikaci permanentního make-upu v našem salonu, vyhraďte si 2 hodiny vašeho času.

V čem je Vaše práce náročná? Co pro Vás bylo ve Vaší profesi nejnáročnější?

Musí se u práce přemýšlet, nesmíte se bát pracovat s lidmi, musíte mít představu a cit aby tvarově vše ladilo s obličejem. Můžeme natetovat intenzivní linky každé zákaznici, ale co z toho, pokud budou slušet pouze jedné?

Co bylo nejnáročnější? Myslím si, že právě ta špatná informovanost klientů. Mají mylné informace o této službě. Velmi často jsem se setkávala se zákaznicemi, které měly špatně provedený permanentní make-up z jiného salonu a chtěly provést opravu. Je to velmi nevděčná práce. Zákaznice kolikrát zapomínají, kdo jim tu hrůzu způsobil a od vás očekávají, že budou mít zcela nové obočí, ale bohužel, není to tak snadné. Opravy vyžadují minimálně 2 až 3 sezení a trpělivost jak ze strany zákazníka, tak i osoby provádějící pigmentaci.

Co Vás na Vaší práci nejvíce baví?

Je úžasné sledovat obličej, když provádíte změnu. Stačí například jen u předkreslení, co pár tahů tužkou dokáže s obličejem udělat za úžasné změny. A spokojení zákazníci :-).

Co dle vašeho názoru musí splňovat každý, kdo by se touto prací chtěl živit?

Tato otázka má mnohé společné s otázkou v čem je má práce náročná.

Musí Váš salon splňovat nejaká kritéria, která ostatní typy salonů nemusí?

Nemusí, ale já si zakládám na kvalitě. Vždy jsem chtěla lidem nabízet kvalitní služby a hlavně chci potkávat své zákaznice spokojené a nestydět se za svoji práci.

Salon Vlaďky Hýblové naleznete v Ostravě na S. K. Neumanna 608. Pro více informací navštivte web www.mujpermanent.cz.

Autor: Tým Najdisalon.cz · Publikováno: 3.9.2016 · Přečteno: 2486x

Doporučujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.