Osvěžte svůj šatník pastelovými tóny

Osvěžte svůj šatník pastelovými tóny

Zapomeňte na to, že pastelové barvy jsou jen pro Barbie a malé holčičky. Odstíny v pastelových tónech jsou veselé a hravé. Jednoduše jimi oživíte jakýkoli na první pohled nudný outfit. Přestože se to na první pohled nezdá, pastelové barvy lze skvěle a jednoduše kombinovat. Navíc sluníčko a léto přímo vyzývá k barevnosti.

Nespočet barevných možností

Nechcete vypadat jako cukrová vata? Nebojte. Nikdo neříkal, že se musíte obléci od hlavy až k patě do sladké růžové. Zkuste se porozhlédnout spíše po kouscích ve svěží mentolové, bledě modré či svěží pastelově žluté. Tyto odstíny dobře ladí především s neutrálním barvami, jako je šedá, bílá nebo béžová. A kdybyste přece jen nezanevřely na růžovou, zkuste zvolit růžový top a přes něj přehoďte kardigan v šedé či bledě modré barvě. Uvidíte, že tím rázem podseknete výraznost, která z růžové obvykle srší.

Vzdušné materiály

Pastelové tóny ovšem úplně nejvíc sedí s jemnými nude odstíny a bílou barvou. Pohrát si avšak můžete i s kombinováním pastelových barev navzájem. Vyzkoušejte například bledě modré kalhoty s romantickou meruňkovou halenkou nebo například mátovou midi sukni s pudrově růžovými lodičkami. Pastelové tóny sluší nejen šatům, sukním či halenkám, ale i botám a kabelkám. V letošní sezóně se nosí zejména šaty i sukně v maxi a midi délce neboli pod kolena. Zejména ale ženy menšího vzrůstu by k midi sukním neměly zapomenout podpatky.

Detail tvoří celek

Právě doplňky jsou skvělou možností, jak dodat šmrnc celkovému vzhledu. Co se týče detailů a materiálů, pastelové odstíny si rozumí zejména s lehkými a vzdušnými materiály, jako je tyl, šifon nebo hedvábí. Vedle rovněž nešlápnete s romantickými volánky. Jestliže je to ovšem na vás příliš, sáhněte po hravých teniskách či komfortních espadrillkách. Krásně rovněž působí například květinové vzory v pastelových odstínech. Pokud však obléknete prvek se vzory, ostatní doplňky již nechte jednobarevné, aby celek nepůsobil přeplácaně.

Autor: Kateřina Doul · Publikováno: 25.7.2017 · Přečteno: 713x

Doporučujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.