Oleje na vlasy: Jak vybrat ten správný?

Oleje na vlasy: Jak vybrat ten správný?

Oleje na vlasy jsou přírodní nebo uměle vyrobené oleje, které se používají k péči o vlasy a pokožku hlavy. Mohou být používány samostatně nebo jako součást vlasových přípravků, jako jsou šampony, kondicionéry nebo masky.

Oleje na vlasy mohou obsahovat různé složky, včetně esenciálních olejů, vitamínů a minerálů. Mohou mít různé účinky na vlasy, v závislosti na složení a typu oleje. Oleje na vlasy mohou pomoci hydratovat vlasy, zlepšit jejich lesk a pružnost, chránit vlasy před poškozením a podporovat růst vlasů, možností je spousta, jen je potřeba vybrat ten správný. 

Proč používáme oleje na vlasy?

Oleje na vlasy jsou používány k péči o vlasy, protože mohou mít mnoho pozitivních účinků na vlasy a pokožku hlavy. Některé z hlavních důvodů, proč jsou vlasové oleje používány, jsou:

  1. Hydratace: Oleje na vlasy mohou pomoci hydratovat vlasy a pokožku hlavy, což může pomoci udržet vlasy zdravé a pružné.
  2. Ochrana: Některé oleje na vlasy mohou chránit vlasy před poškozením, například před suchým vzduchem nebo před slunečním zářením.
  3. Podpora růstu vlasů: Některé oleje na vlasy mohou podporovat růst vlasů a zabránit jejich lámání.
  4. Zlepšení vzhledu vlasů: Oleje na vlasy mohou pomoci zlepšit vzhled vlasů, jako je lesk, pružnost a hebkost.
  5. Zklidnění pokožky hlavy: Některé oleje na vlasy mohou pomoci zklidnit pokožku hlavy a zmírnit podráždění nebo svědění.

Výběr oleje pro konkrétní typ vlasů 

Existují různé typy vlasů a na každý typ je potřeba brát ohled při výběru produktu. Každý vlasový typ si zaslouží specifickou péči, aby byly naše vlasy vyživené a krásné. 

Zde jsou typy vlasů a rady, jak o ně pečovat a který typ oleje zvolit:

Suché vlasy

Suché vlasy jsou často křehké a mají tendenci se lámat. K tomuto stavu mohou přispívat různé faktory, jako je například nedostatek hydratace, časté používání vysoušečů vlasů bez spreje proti tepelné ochraně nebo využití agresivních chemikálií v podobě nekvalitních barev a přelivů. Pro péči o suché vlasy jsou vhodné oleje, které pomáhají hydratovat vlasové vlákno a chránit vlasy před dalším poškozením. Mezi vhodné přípravky pro vyživení suchých vlasů je vhodné využít arganový olej. Pokud chcete vyzkoušet kadeřnické přípravky vytvořeny přímo pro suché vlasy, máte jasnou volbu olejového séra pro suché a poškozené vlasy. 

Mastné vlasy

Mastné vlasy mají tendenci rychle zplihlé a zanechávat nevzhledné mastné skvrny na pokožce hlavy a vlasů. Mastné vlasy mohou být způsobeny nadprodukcí kožního mazu nebo používáním nevhodných výrobků na vlasy. Pro péči o mastné vlasy jsou vhodné oleje, které pomáhají regulovat produkci mazu a udržují vlasy hebké a lesklé. Mezi vhodné oleje pro mastné vlasy patří jojobový olej či marulový olej

Jemné vlasy

Jemné vlasy jsou křehké a mohou být náchylné k lámání. Pro péči o jemné vlasy jsou vhodné oleje, které dodávají vlasům objem a zpevňují je. Mezi vhodné oleje pro jemné vlasy patří makadamiový či avokádový olej

Poškozené vlasy

Poškozené vlasy jsou často suché, lámavé a mají tendenci se štěpit na koncích. Poškození může být způsobeno například častým používáním vysoušečů vlasů, agresivními chemikáliemi nebo nadměrným barvením. Pro péči o poškozené vlasy jsou vhodné oleje, které dodávají vlasům potřebné živiny a pomáhají obnovovat poškozené vlasové vlákno. Mezi vhodné oleje pro poškozené vlasy patří olej olivový a kokosový. Pro zkrásnění vašich vlasů můžete využít kadeřnický přípravek s výtažky olivového oleje. 

Využití vhodného oleje na vlasy je skvělý způsob, jak jim dodat potřebné živiny, hydrataci a zároveň je chránit před dalším poškozením. 

Použití oleje na vlasy 

Oleje na vlasy se nepoužívají pouze k vyživení vlasů, ale máme hned několik možností využití. Pokud ovšem chceme, aby vlasový olej splnil naše očekávání, je také potřeba, abychom jej uměli správně nanášet. Zde jsou nejčastější možnosti využití vlasových olejů. 

  1. Využití oleje na vlasy před umytím: Pro důkladnou očistu a hloubkovou výživu vlasů. Chcete-li poskytnout svým vlasům intenzivní péči, nanášejte olej před samotným mytím vlasů. Naneste olej do vlasů po celé délce, od kořínků, ke konečkům. Nebojte se použít větší množství, ale pamatujte, že vlasový olej je potřeba důkladně vymýt. Nechte působit a poté opláchněte. Tento způsob ve vhodný především pro vlasy suché a poškozené
  2. Využití oleje na vlasy jako péči bez oplachování: Pro období, kdy vlasy potřebují více výživy a když jsou vaše vlasy vystaveny vyšším nárokům, například v zimě, nebo při letním slunění, lze použít vlasový olej jako bezoplachovou masku. Naneste jen velmi malé množství oleje na mokré vlasy (vysušené po umytí ručníkem) rovnoměrně na střed délky a konečky a poté vlasy obvyklým způsobem upravte. Zde dejte pozor na množství, aby se vlasy od přípravku příliš nezamastily. 
  3. Využití oleje na vlasy jako stylingového přípravku: Pro zafixování účesu.Vlasový olej může dokonale doladit poslední detaily vašeho účesu a zkrotit neposlušné vlasy. Naneste pár kapek oleje na délky a konečky vlasů a důkladně je roztřete, následně můžete upravit váš účes a dojdete ke krásně upravenému výsledku!

Zdroj obrázku:ShutterstockAutor: Šárka Kremrová · Publikováno: 25.4.2023 · Přečteno: 774x

Doporučujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.