Jak si správně žehlit vlasy?

Jak si správně žehlit vlasy?

Co by měla žehlička umět?

Nejdůležitější funkcí žehličky na vlasy by měla být nastavitelná teplota. Každá žena si musí vyzkoušet, při jaké nejnižší teplotě se její vlasy již narovnávají. A protože i nízká teplota poškozuje vlasy, je dobré před samotným žehlením používat speciální ochranu ve formě spreje na vlasy. Dalším důležitým faktorem je povrch žehličky. Nejlepší pro vlasy je keramický, teflonový nebo turmalínový povrch. Pokud si chcete žehlit vlasy pravidelně, rozhodně se vyhněte kovovým povrchům, které jim nesvědčí.

Příprava na žehlení

Zajímá vás, jak pracovat se žehličkou, aby byl výsledný efekt co nejlepší a aby vaše vlasy byly dokonale rovné a lesklé? První zásadou, abyste si svoji krásnou hřívu nezničila, je žehlit POUZE suché vlasy. Vlasy důkladně vyfoukejte ideálně tak, že je budete současně zespoda pročesávat. Pro některé typy vlasů je i tohle dostačující, aby byly krásně rovné. Nemusíte tak dokonce ani vytahovat žehličku k dalšímu narovnání vlasů.

Na trhu seženete i žehličky, které můžete použít na mokré vlasy, ale tuto funkci musí mít uvedenou v parametrech. Máte-li běžnou žehličku, ani na to nepomyslete. Dalším krokem je důkladné rozčesání. Před použitím žehličky se ujistěte, že vaše vlasy nejsou zacuchané. Teprve poté přichází na řadu samotné žehlení.

Pravidla zdravého žehlení

Rozdělte vlasy na menší úseky a vlasy žehlete po malých proužcích. Široké prameny vlasů byste musely žehlit několikrát po sobě, díky čemuž by se vaše vlasy ještě více namáhaly. Při žehlení táhněte žehličku po vlasech rovnoměrně a nezastavujte, abyste na vlasech neměly pruhy a navíc si je zbytečně neničily.

Co se týče frekvence žehlení, žehlička by se určitě neměla používat každý den. I přes nejšetrnější používání a termoochranný sprej či emulzi, dává vysoká teplota vlasům velice zabrat.

Autor: Kateřina Doul · Publikováno: 8.3.2017 · Přečteno: 779x

Doporučujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.