Jak dodržet business dress code a být stále IN?

Jak dodržet business dress code a být stále IN?

Patříte mezi podnikavé ženy, které rozhodně nestojí ve stínu mužů? Každé vyšší postavení či významná pozice však s sebou přináší kromě náročného pracovní nasazení taktéž i další povinnosti, jako je například vhodný dress code, znalosti etikety či vlastnosti typu - být flexibilní, odolná vůči stresu a asertivní. V dnešním článku však vynecháme to, jak správně vystupovat, ale zaměříme se na to, jaký zvolit vhodný dress code a přitom nebýt za šedou myš.

První dojem = první krok k úspěchu

Jestliže patříte mezi ženy, na které při otevření šatní skříně vykoukne řada kvalitních kostýmků, jejichž barevná škála ovšem začíná u šedé a končí u černé, měly byste se zamyslet nad změnou. Být kreativní a nebát se experimentovat už dávno nepatří mezi sprostá slova. Naopak! Ukázat sebevědomí v slušivém avšak neotřelém outfitu, který zároveň splňuje veškeré požadavky na etiketu, je to pravé, jak říct, že se nebojíte být jiná.

Ačkoliv je dnešní módní průmysl plný skvostných kousků, ženy pohybující se v businessu se stále ostýchají vyzkoušet něco jiného a sází na starou osvědčenou (a poněkud nudnou) klasiku. Máme pro vás však tip, jak to změnit! Stačí, když dodržíte pár základních pravidel. Zvolený outfit odpovídající business dress codu by měl být v první řadě seriózní. Zároveň by však měl být sofistikovaný a ženský, rozhodně ale ne vyzývavý. Z vašeho celkového looku by měla čišet profesionalita a ctižádost. Jen tak můžete obstát mezi velkou konkurencí, která se v businessu vyskytuje.

Kombinujte a experimentujte

Nikdo neříká, že musíte vyhodit všechny vaše kostýmky. Proč však nezkombinovat sáčko z jednoho kostýmku se sukní z druhého? Vždy však dbejte na kvalitní materiály a prvotřídní zpracování. Nezbytností je taktéž dokonale padnoucí střih.

Pamatujte, že se pohybujete ve sféře, kde peníze hrají důležitou roli, a proto žádné levné konfekční kousky, které dnes a denně vídáme v ulicích, nejsou to pravé ořechové. Raději dejte přednost pár stylovým a nadčasovým prvkům, které prozáří váš šatník a lze je navzájem kombinovat. Řeč je samozřejmě o bílé košili, dobře padnoucím sáčku béžové, modré či černé barvy, sukni s vysokým pasem nebo pouzdrových šatech. I z toho důvodu stojí za to oběhnout pár návrhářů a omrknout jejich tvorbu. Pamatujte, že lepších pár jedinečných a nadčasových modelů než plná skříň klasiky, kterou seženete vždy a všude. Navíc je to správná cesta, jak se odlišit!

Co se týče barev, nebojte se vyzkoušet například pastelové barvy, jako je například blankytně modrá, světle růžová či mátová, které jdou skvěle dohromady například s neutrálními nude odstíny, který celkový vzhled dokonale odlehčí.

Vylaďte se k dokonalosti

Žádný outfit se samozřejmě neobejde bez dokonale sladěných doplňků. A protože materiály jsou, pokud jde o business dress code, velice důležité, sáhněte po kvalitní kožené kabelce a lodičkách. Samozřejmostí jsou ale i další doplňky v podobě šátků, hodinek a šperků - to vše z vás teprve vytvoří dokonalou business woman.

Autor: Kateřina Doul · Publikováno: 5.8.2016 · Přečteno: 1430x

Doporučujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.