Domácí triky, jak oživit a osvěžit pleť

Domácí triky, jak oživit a osvěžit pleť

Trápí vás suchá pokožka? Zdá se vám, že je vaše pleť neustále dehydratovaná? Po dlouhé a náročné zimě se většina žen potýká s problémem unavené pleti. Pokud je to i váš problém, v dnešním článku vám prozradíme několik osvědčených tipů, které vrátí vaší pleti ztracenou svěžest a dokonale ji rozzáří.

Nastartujte zpomalený metabolismus

Možná se vám bude zdát, že pomalý metabolismus a nezdravá pleť spolu až tak nesouvisí, ale to se velice mýlíte! Organismus zaplavený toxiny a škodlivými látkami, stres, únava, nedostatek pohybu, kouření, pití alkoholu či nezdravá strava - to vše může být příčinou, že naše pleť strádá. V první řadě si proto dopřejte alespoň třídenní očistnou kúru, která zbaví vaše tělo všech nečistot, které se v něm během zimy nashromáždily.

Nezapomeňte, že během detoxikace je nutný pravidelný pitný režim. Ten ovšem dodržujte i po skončení detoxikace, neboť pitný režim pleť hydratuje. A co všechno je dobré pít? V první řadě neperlivou vodu. Tu můžete občas prostřídat s bylinnými čaji. K svačině samozřejmě neuškodí ani zdravé a vitamíny nabité smoothies. Pokud k nim přidáte ještě avokádo, med či borůvky, uvidíte, že se vám pleť brzy odmění.

Pozor na horkou vanu

Víte, že dlouhé cachtání ve vaně pleti ani pokožce příliš nesvědčí, neboť naši pokožku příliš vysušuje? Jestliže milujete trávit hodiny v napuštěné vaně, nezapomeňte pleť i pokožku po každé koupeli dostatečně hydratovat. Výborným pomocníkem je například kokosový olej, který můžete bez problémů použít na celé tělo včetně obličeje, vlasů a nehtů. Naší pokožce taktéž nesvědčí příliš hutné a mastné krémy, které hydratují kůži jen na povrchu na rozdíl od olejů neproniknou do spodních vrstev. Pokožka tak nedostane dostatečnou výživu.

Čištění je základ

Aby vaše pleť zářila zdravím a svěžestí, je třeba se o ni důsledně starat. Samozřejmostí je denní čištění, pečlivé odstranění make-upu a dalších líčidel či použití hydratačního krému. Jednou týdne je rovněž dobré pleť vyčistit pomocí peelingu. Ten si rovněž můžete lehce připravit doma. Stačí smíchat tři lžičky mandlového oleje s třemi lžičkami mleté kávy. Tuto směs pomocí krouživých pohybů pomalu naneste na pleť. Po chvilce ji důkladně smyjte studenou vodou.

Nezapomeňte na potřebnou výživu

Skvělým pomocníkem, který dokáže v mžiku vrátit naší pleti ztracený jas, představují pleťové masky. Masku je dobré aplikovat jednou až dvakrát týdně. Bohužel některé jsou tak nacpané chemií, že naší pleti spíše uškodí. Proto se nebojte vyzkoušet některé osvědčené domácí pleťové masky. Při použití pleťové masky si vždy pamatujte, že ji nesmíte smývat ledovou ani horkou vodou, neboť by vaše pleť zůstala suchá a velice napjatá. Při sundávání masky taktéž nesmí být pleť nikdy zaschlá. Pokud se tak stane, vždy ji navlhčete a poté setřete pomocí vlhkého ručníku či speciální houbičky.

Jednou ze skvělých pleťových masek, které pleť vyčistí a zároveň jí dodá potřebné živiny, představuje medová maska z jogurtu či tvarohu a lžíce kvalitního medu. Kromě svěžího vzhledu dodá vaší pleti i hebkost. Pokud k této masce přidáte ještě rozmačkané avokádo, získáte vitamíny a minerály nabitou pleťovou masku.

Jestliže se bojíte prvních vrásek, můžete vyzkoušet první pomoc v podobě domácí liftingové masky, která vaši pleť zároveň hydratuje. A co k její přípravě budete potřebovat? Téměř nic! Vezměte si velkou lžíci krému a přidejte k ní lžičku olivového oleje. Při nanášení pleťové masky samozřejmě nezapomeňte ani na krk a dekolt. Masku nechte působit deset až patnáct minut a poté ji teplým a vlhkým ručníkem jemně setřete. Pamatujte si, že pleť ani pokožku není nikdy dobré utírat ručníkem, ale spíše vysoušet jemným klepáním za pomoci ručníku.

V nedávné době jsme vám také přinesli článek o potravinách, které mají vliv na kvalitu vaší pleti. Pokud jste tento článek nečetli, můžete si ho otevřít zde.

Autor: Kateřina Doul · Publikováno: 24.6.2016 · Přečteno: 671x

Doporučujeme

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.